Reportaże

Po pierwsze słucham... Reportażem radiowym zajmuję się od kilkunastu lat i jest moją pierwszą pasją. To fascynujące, gdy bohater zaprasza do swego świata i mogę w nim uczestniczyć.

SOPRANISTA

Historia młodego śpiewaka, Tomka, który miał wyjątkowy kobiecy głos. Lęk przed nietolerancją środowiska i napiętnowaniem spowodował, że sopranista zaczął śpiewać barytonem i zniszczył swój talent. Mógł być wybitnym sopranistą, a dziś jest przeciętnym barytonem.


NAJDROŻSZY TATENIEK – OPOWIEŚĆ KATYŃSKA

Opowieść o wielkiej miłości przerwanej wojną. Bohaterka reportażu, Michalina Gołogórska od dnia wybuchu wojny i rozstania się ze swoim ukochanym mężem Leopoldem, będąc wówczas w 9 miesiącu ciąży, zaczęła pisać do niego pamiętnik. Pisała go przez kilkadziesiąt lat.


ROZMOWA

30-letni Jacek chory na nowotwór rozmawia ze swoim przyjacielem o tym, co jest najważniejsze w życiu.


BIEDA

Historia matki siedmiorga dzieci, która zawodowo wyłudzała pomoc charytatywną. Co bieda czyni z człowiekiem i co w nim wyzwala? Bieda zyskała nową internetową przestrzeń. Trudno ją zweryfikować i zobaczyć.


KOBIETA ZA LADĄ

Najstarsza właścicielka firmy w Polsce. Od 1945 roku prowadziła sklep motoryzacyjno-gospodarczy w Dobczycach . Trudno w to uwierzyć, że kobieta za ladą mając 92 lata liczyła bez kalkulatora, czytała bez okularów i doskonale znała się na częściach motoryzacyjnych.